Shpallet ‘Artisti më i Mirë Latin’ i të gjitha kohërave

Mediale Vip

Shpallet ‘Artisti më i Mirë Latin’ i të gjitha kohërave

Më: 20 tetor 2020 Në ora: 16:23
Enrique Iglesias

Telemundo dhe Billboard kanë zbuluar artistin më të mirë latin. Ai është Enrique Iglesias sipas Billboard Latin Music Awards 2020.

Mbrëmja do të mbahet mbëmjen e 21 tetorit, por një prej fituesve është zbuluar para kohe.

Enrique numëron më shumë se 40 hite, mbi 17 miliardë klikime dhe mbi 10 miliardë njerëz të pranishëm në koncertet e tij.

Në 2021-shin ka planifikuar një turne me Ricky Martin, në 25 shfaqje në Amerikë, me shpresën që pandemia nuk do ta shkatërrojë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat