Artisti Mentor Mushkolaj ka një vend të rehatshëm për lidhje mes komuniteteve në Zvicër

Mediale Vip

Artisti Mentor Mushkolaj ka një vend të rehatshëm për lidhje mes komuniteteve në Zvicër

Nga: Maksim Gjokaj Më: 24 tetor 2020 Në ora: 10:57
Pamje nga vendi i ngjarjes

Ai është një artist dhe një personazh mjaft i njohur e kur është fjala për tradita e kulturë shqiptare edhe atje ku jeton gjen gjithmonë mënyrën për ta shfaqur e sidomos para të huajve.

E kemi fjalën për Mentor Mushkolaj ku mësojmë se ka gjetur mënyrën më të mirë të mundshme për t'i bashkuar jo vetëm shqiptarët por edhe komunitetet që jetojnë në Zvicër.

Pasi ai është vetë pronari i klubit italian Azzuri në Biel Bienne e në këtë ambient të ngrohtë ai i bën lidhjet mes komuniteteve, por e veçanta se aty përveç kuzhinës italiane shijohet edhe ajo shqiptare.BS

Image
Pamje nga vendi i ngjarjes
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat