Ndërron jetë regjisori i serialit të animuar “SpongeBob”

Mediale Vip

Ndërron jetë regjisori i serialit të animuar “SpongeBob”

Më: 28 dhjetor 2020 Në ora: 14:02
Tuck Tucker

Tuck Tucker, ka ndërruar jetë në moshën 59 vjeçare.

Tucker ndërroi jetë më 22 dhjetor dhe ende nuk është zbuluar arsyeja e vdekjes.

Lajmin për vdekjen e regjisorit e bëri familja e tij me një postim në Facebook.

Image

“Me zemër të thyer familja Tucker njofton vdekjen e Tuck Tucker, babait, burrit, djalit, vëllait dhe xhaxhait”, shkroi familja.

Animatori kishte një listë të gjatë të roleve duke përfshirë punën në fillim të karrierës së tij në filmin 1987 “Pinocchio” dhe “Perandori i Natës,” “The Little Mermaid” 1989 dhe shfaqjet televizive të animuara “Rugrats” dhe “The Simpsons”.

Kohët e fundit, ai kishte punuar në filmin e ardhshëm të Bob’s Burgers, i cili është aktualisht në prodhim.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat