Mësohet data e publikimit të dokumentarit të Oprah Winfrey dhe Princit Harry

Mediale Vip

Mësohet data e publikimit të dokumentarit të Oprah Winfrey dhe Princit Harry

Më: 11 maj 2021 Në ora: 17:07
Princi Harrydhe Oprah Winfrey

Apple TV+ njoftoi datën e debutimit të doku-serive të Oprah Winfrey dhe Princ Harry.

Një seri dokumentare me shumë pjesë e shumëpritur nga bashkë-krijuesit dhe producentët ekzekutivë Oprah Winfrey dhe Princi Harry, Duka i Sussexit, tani ka një datë debutimi, shkruan CNN.

Apple TV + njoftoi të hënën se “The Me You Can’t See”, i cili përmban histori që synojnë të ndihmojnë në heqjen e perdes mbi gjendjen aktuale të shëndetit mendor dhe mirëqenien emocionale, do të shfaqë premierën më 21 maj në Apple TV +.

Sipas një njoftimi për shtyp në lidhje me serinë, “Oprah Winfrey dhe Princi Harry drejtojnë diskutime të sinqerta në lidhje me shëndetin mendor dhe mirëqenien emocionale ndërsa flasin haptas për udhëtimet dhe betejat e tyre të shëndetit mendor”.

“Duke shfaqur mysafirë fytyra publike, së bashku me një gamë të gjerë njerëzish nga e gjithë bota që jetojnë me sfidat e çështjeve të shëndetit mendor dhe adresojnë mirëqenien e tyre emocionale, seriali tejkalon kulturën, moshën, gjininë dhe statusin socio-ekonomik për të destigmatizuar një shumë të keqkuptuar subjekt dhe jep shpresë shikuesve që mësojnë se nuk janë vetëm”, vazhdon njoftimi.

“Prodhuesit bënë partneritet me 14 ekspertë dhe organizata të akredituara dhe të respektuara nga e gjithë bota për të ndihmuar në ndriçimin e rrugëve të ndryshme të trajtimit.”

“Tani më shumë se kurrë, ka një nevojë të menjëhershme për të zëvendësuar turpin që rrethon shëndetin mendor me mençuri, dhembshuri dhe ndershmëri,” tha Winfrey në një deklaratë.

“Ne kemi lindur në jetë të ndryshme, jemi rritur në mjedise të ndryshme dhe si rezultat jemi të ekspozuar ndaj përvojave të ndryshme. Por përvoja jonë e përbashkët është se ne të gjithë jemi njerëz”, tha Princi Harry, Duka i Sussexit.

“Shumica prej nesh mbart një formë të traumës, humbjes ose pikëllimit të pazgjidhur, e cila ndihet dhe është shumë personale. Megjithatë, viti i fundit na ka treguar se jemi të gjithë në këtë së bashku dhe shpresa ime është që kjo seri do të tregojë se ka fuqi në cenueshmëri, lidhje në ndjeshmëri dhe forcë në ndershmëri”, shtoi ai.

Dyshja u bënë tituj të medieve në fillim të këtij viti për intervistën e tyre shpërthyese së bashku me gruan e Princit Harry, Meghan, dukeshën e Sussexit.

“The Me You Can’t See” përfshin Lady Gagan, Glenn Close, DeMar DeRozan të San Antonio Spurs dhe të tjerë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat