Kjo është lista e plotë e fituesve të “Emmy Awards 2021”

Mediale Vip

Kjo është lista e plotë e fituesve të “Emmy Awards 2021”

Më: 20 shtator 2021 Në ora: 19:29
Foto ilustrim

Mbrëmjen e djeshme është mbajtur edicioni i 73-të i “Emmy Awards”, në Los Angeles, ku përveçse janë ndarë çmimet për më të mirët, një vëmendje të madhe kanë marrë edhe veshjet e fjalimet e pjesëmarrësve. Serialet “The Crown” dhe “The Mandalorian” kryesuan nominimet e “Emmy Awards 2021”, secili me nga 24 të tillë. Ju njohim […]

Mbrëmjen e djeshme është mbajtur edicioni i 73-të i “Emmy Awards”, në Los Angeles, ku përveçse janë ndarë çmimet për më të mirët, një vëmendje të madhe kanë marrë edhe veshjet e fjalimet e pjesëmarrësve.

Serialet “The Crown” dhe “The Mandalorian” kryesuan nominimet e “Emmy Awards 2021”, secili me nga 24 të tillë.

Ju njohim me listën e plotë të fituesve:

Aktori kryesor në seriale dhe filma televiziv

Ewan McGregor, “Halston”

Aktorja kryesore në seriale dhe filma televiziv

Kate Winslet, “Mare Of Easttown”

Aktori dytësor në seriale dhe filma

Evan Peters, “Mare Of Easttown”

Aktorja dytësore në seriale dhe filma

Julianne Nicholso, “Mare Of Easttown”

Aktorja kryesore në serinë komedi

Jean Smart, “Hacks”

Aktori dytësor në serinë komedi

Brett Goldstein, “Ted Lasson”

Aktorja dytësore në serinë komedi

Hannah Waddingham, “Ted Lasso”

Aktori kryesor në serinë dramë

Josh O’Connor, “The Crown”

Aktorja në serinë dramë

Olivia Colman, “The Crown”

Aktori dytësor në serinë dramë

Tobias Menzies, “The Crown”

Aktorja dytësore në serinë dramë

Gilliam Anderson, “The Crown”

“Show” më i mirë

“RuPaul’s Drag Race”

Serialet e jashtëzakonshme me biseda

“Last Week Tonight With John Oliver”

Seri të jashtëzakonshme të kufizuara

“The Queen’s Gambit”

Seria më e mirë komedi

“Ted Lasso”

Seria më e mirë dramë

“The Crown”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat