Këngëtarja Cardi le mbrapa Beyonce: Ajo gati thyen rekordin! - Bota Sot
Këngëtarja Cardi le mbrapa Beyonce: Ajo gati thyen rekordin!

Mediale Vip

Këngëtarja Cardi le mbrapa Beyonce: Ajo gati thyen rekordin!

Më: 13 janar 2018 Në ora: 16:28
Cardi B

Viti 2017, ishte një vit shumë i suksesshëm për reperen e re amerikane, Cardi B. Por duket se edhe 2018-a ka nisur po aq mbarë sa viti i kaluar për reperen.

Me këngën e saj të re, “Bartier Cardi”, Cardi ka gjithësej 4 këngë në klasifikimin e Billboard, “Hot 100: RnB/Hip Hop”.

Hiti që i dha asaj famë, “Bodak Yellow” është në vend të 5-të, “No Limit” në bashkëpunim me G-Eazy në vend të 2-të, “Motorsport” me Migos dhe Nicki Minaj në vend të 3-të dhe “Bartier Cardi” me reperin 21 Savage në vend të 9-të.

Një gjë e tillë ndodh shumë rrallë dhe hera e fundit ishte Beyonce me “Formation”, “Sorry”, “Hold Up” dhe “6 Inch” nga albumi “Lemonade”.

Mjafton një këngë tjetër këto javë dhe Cardi është gati të thyejë rekorde.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera