Vendvotimi në lagjen e boshnjakëve hapet me rregull - Bota Sot
Vendvotimi në lagjen e boshnjakëve hapet me rregull

Mitrovica

Vendvotimi në lagjen e boshnjakëve hapet me rregull

Më: 19 maj 2019 Në ora: 07:52
Vendvotimi

Vendvotimi ne lagjen e boshnjakëve në Mitrovicën e Veriut, tek objekti i komunës, është hapur me rregull në orën shtatë.

Zgjedhjet po mbahen në Leposaviq, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicë Veriore, pas dorëheqjes së kryetarëve atje shkaku i taksës prej 100% ndaj produkteve me origjinë nga Serbia.

Për zgjedhjet në veri garojnë 12 kandidatë nga Partia Demokratike e Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lista Serbe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...