Albin Kurti: Jemi me fat që e kemi kryetar në Mitrovicë Agim Bahtirin - Bota Sot
Albin Kurti: Jemi me fat që e kemi kryetar në Mitrovicë Agim Bahtirin

Mitrovica

Albin Kurti: Jemi me fat që e kemi kryetar në Mitrovicë Agim Bahtirin

Më: 23 gusht 2019 Në ora: 17:09
Albin Kurti dhe Agim Bahtiri

Albin Kurti po merr pjesë në tubimin e Lëvizjes e Vetëvendosjes në Mitrovicë, me ç’rast po aderon kryetari i Mitrovicës Agim Bahtiri.

Kurti ka zgjedhur fjalë të mëdha për kryetarin Bahtiri.

“Mitrovicë nuk është qytet i zakonshëm. Ai është një qytet që ndikon edhe shtetin. Pra, mendoj se jemi me fat që e kemi kryetar në Mitrovicë, Agim Bahtirin”, ka thënë Kurti.

Kurti i ka dhënë merita Agim Bahtirit për mosndarje të Kosovës, duke shtuar se kjo gjë arrihet “kur je i vetëvendosur”.

Sidoqoftë, ky vlerësim i Albin Kurtit për Bahtirin është pak kontradiktor. Ai e quan qytetin e Mitrovicës si vend të shkencës, por e injoron faktin se Bahtiri ka diplomuar tek para pak vitesh në një Universitet Privat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...