LDK-ja lidh koalicion me AKR-në dhe PD-në

Mitrovica

LDK-ja lidh koalicion me AKR-në dhe PD-në

Më: 9 qershor 2020 Në ora: 12:30
LDK

LDK në Mitrovicë sot, siç ka qenë paralajmëruar, ka zyrtarizuar koalicionin me AKR-në dhe PD-në.

Kryetari i Degës së LDK-së, Safet Kamberi, ka thënë se këto tre subjekte do të jenë grupi më i madh në kuvendin komunal çka i bën ata opozitë shumë të fuqishme.

Në Mitrovicë të Jugut është Lëvizja Vetëvendosje që ka kryetarin, Agim Bahtiri, por që tash shumicën në asamble e ka humbur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat