Hamza premton përkujdesje më të madhe për rreth 2300 familje në asistencë sociale

Mitrovica

Hamza premton përkujdesje më të madhe për rreth 2300 familje në asistencë sociale

Më: 3 tetor 2021 Në ora: 13:51
Bedri Hamza

Kandidati i PDK-së për kryetar të Mitrovicës, Bedri Hamza, ka premtuar përkrahje më të madhe institucionale për familjet në asistencë sociale, familjet e dëbuara nga pjesa veriore, çiftet e reja dhe të moshuarit.

Postimi:

“Familjet në asistencë sociale, familjet e dëbuara nga pjesa veriore, çiftet e reja dhe të moshuarit do të kenë përkujdesje shumë më të madhe në qeverisjen time. Ne kemi obligim institucional dhe moral që të kujdesemi për çdo qytetar të Mitrovicës, duke u siguruar mirëqenie dhe jetesë më të dinjitetshme”

Image
Hamza premton përkujdesje më të madhe për rreth 2300 familje në asistencë sociale

“Bashkë për Mitrovicën!”,

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat