PDK merr një vendim befasues, largon tre asambleistë nga partia - Bota Sot
PDK merr një vendim befasues, largon tre asambleistë nga partia

Mitrovica

PDK merr një vendim befasues, largon tre asambleistë nga partia

Më: 22 dhjetor 2017 Në ora: 23:10
Veseli dhe Krasniqi

Partia Demokratike e Kosovës, dega në Mitrovicë i ka larguar nga grupi i asamblistëve të kësaj partie tre antarë të saj.Sami Latifi, Gani Haliti dhe Fatmir Habibaj nuk janë më pjesë e grupit të asamblistëve të PDK-së pasi që thuhet se nuk kanë respektuar qëndrimin e partisë.

Miratimi i deklaratës për largimin e tre asamblistëve është bërë me vendim unanim. 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat