Autobusi ku nuk keni nevojë për biletë, por ka kafe dhe pije tjera të nxehta - Bota Sot
Autobusi ku nuk keni nevojë për biletë, por ka kafe dhe pije tjera të nxehta

Ndryshe

Autobusi ku nuk keni nevojë për biletë, por ka kafe dhe pije tjera të nxehta

Më: 19 janar 2019 Në ora: 07:58
Pamje nga video

Pas përpjekjeve të pasuksesshme për të gjetur një punë në administratën shtetërore, dy të rinj zgjodhën një ide biznesi disi të rrezikshme por kreative.

Sipas mediave të huaja, dy të rinj irakianë kanë ndërtuar një objekt nga autobusi i vjetër, më saktësisht një kafene.

Ata kishin për qëllim të tërhiqnin me këtë ide interesante kryesisht të rinjtë, studentët, dhe ata që ia dolën.

Dhe siç thuhet më tej, mysafirët e përhershëm janë plot fjalë të mira dhe ata pëlqejnë atmosferën brenda kafenesë-autobus, si dhe shërbimet. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...