Njihuni me mësitin e Llapit: Bashkoi 450 çifte, edhe 1000 i ka në pritje - Bota Sot
Njihuni me mësitin e Llapit: Bashkoi 450 çifte, edhe 1000 i ka në pritje

Ndryshe

Njihuni me mësitin e Llapit: Bashkoi 450 çifte, edhe 1000 i ka në pritje

Më: 26 maj 2019 Në ora: 19:27
“Mësiti i Llapit”

Xhezal Hashimi ose i njohur ndryshe si “Mësiti i Llapit” që nga mosha 17 vjeçare merret me ndërmjetësimin për lidhjen e çifteve në martesë

Gjatë një interviste ai ka treguar se deri tani numëron 450 çifte të bashkuar, si dhe mbi 1000 të tjerë janë në pritje. Mësiti nga Podujeva tregon se kjo histori ka filluar fillimisht me martesat e 9 fëmijëve të tij dhe më pas ka vazhduar më tej.

Ai nuk përcakton çmimin që kërkon për shkuesi, por ia le në dorë vetë njërzve që kërkojnë nuse të shpërblejnë punën e tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...