Mjaullitja më e zhurmshme e një maceje shtëpiake - Bota Sot
Mjaullitja më e zhurmshme e një maceje shtëpiake

Ndryshe

Mjaullitja më e zhurmshme e një maceje shtëpiake

Më: 23 qershor 2019 Në ora: 17:49
Mjaullitje

Mjaullitja më e zhurmshme e një maceje shtëpiake është 67.7 decibel dhe është arritur nga maçoku Smokey, pronar i të cilit është Lucinda Ruth Adams (Britani e Madhe) e cila jeton në Northampton. 

Smokey është një maçok shtëpiak dhe mund të lëshoj zhurma të mësha sa herë që ndihet mirë dhe i gëzuar. Mjetet që u përdorën për ta nxitur maçokun të lëshojë këto mjaullima janë një brushë, copa të mishit dhe përkëdhelja me dorë. Matja e zërit të tij është bërë me aparate moderne akustike në një distancë prej një metër

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat