Thonjtë më të gjatë - Bota Sot
Thonjtë më të gjatë

Ndryshe

Thonjtë më të gjatë

Më: 23 qershor 2019 Në ora: 17:56
Thonjë

Rekordin për thonjtë më të gjatë e mban Lee Redmond (SHBA), e cila filloi t’i rrisë thonjtë në vitin 1979 dhe u kujdes për ta shumë për të arritur gjatësinë e përgjithshme prej 8.65 metra, pas matjes zyrtare në xhirimet e Lo show deir Record në Madrid, Spanjë, më 23 shkurt 2008.

Lee i humbi thonjtë e saj pas një aksidenti trafiku që e pësoi në fillim të vitit 2009.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...