Para 5 vitesh u nda nga kopeja, delja shfaqet plotë lesh - Bota Sot
Para 5 vitesh u nda nga kopeja, delja shfaqet plotë lesh

Ndryshe

Para 5 vitesh u nda nga kopeja, delja shfaqet plotë lesh

Më: 29 qershor 2019 Në ora: 11:22
Delja

Chris është një dele e pazakontë. Ajo u largua nga kopeja rreth 5 vite më parë dhe u shfaq në një moment kur askujt nuk ia priste mendja.

Gjatë gjithë kohës që kishte humbur, delja kishte jetuar në pyje, ndërsa kur u shfaq, kishte në shpinë plotë 40 kilogramë lesh.

Ian Elkins, një bari i njohur, iu përgjigj kërkesës për ta qethur dhe pas më shumë se 40 minutash u arrit që t’i hiqnin deles nga shpina plot 40,45 kg.

Një rekord real që e bëri delen të hyjë në librin e rekordeve Guinnes!

Tani Chris është mirë dhe është rikthyer në kopenë e saj.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat