Dasma më e pazakontë në botë/ Nusja me fustan si picë, buqeta me “pjeshkë” dhe “domate” - Bota Sot
Dasma më e pazakontë në botë/ Nusja me fustan si picë, buqeta me “pjeshkë” dhe “domate”

Ndryshe

Dasma më e pazakontë në botë/ Nusja me fustan si picë, buqeta me “pjeshkë” dhe “domate”

Më: 21 korrik 2019 Në ora: 14:01
Foto

Dasma më e pazakontë në botë. Nusja është veshur me një fustan si picë.

Një çift ka zhvilluar dasmën më të pazakontë që është bërë ndonjëherë. Madje mund të themi dasma më e pazakontë në botë.

Në një dasmë në Chicago gjithçka ka qenë imitim pice, as tortë nuk ka pasur.  Nusja kishte vetëm diçka tradicionale që e mbajnë të gjitha nuset ditën e dasmës së tyre dhe ajo ishte velloja. Ndërsa detajet e tjera të habisin.

Fustan në formë pice dhe buqeta me lule “me fruta”  dhe “perime”, këto shfaqen në foton e nuses.  Kurse të gjitha detajet e tjera të kësaj dasme ishin shumë larg dasmave që kemi parë deri më tani.

Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...