Lind fëmijën në dyshemenë e banjës, 10 minuta pasi e kuptoi se ishte koha - Bota Sot
Lind fëmijën në dyshemenë e banjës, 10 minuta pasi e kuptoi se ishte koha

Ndryshe

Lind fëmijën në dyshemenë e banjës, 10 minuta pasi e kuptoi se ishte koha

Më: 15 shtator 2019 Në ora: 09:45
Beth Evans me Matthew Linton

Një nënë që nuk e kuptoi se ishte koha, lindi në dyshemenë e banjës.

Beth Evans shkoi në banjë në shtëpinë e saj në Uells, në mes të natës. Në një moment më vonë, ajo kishte thirrur partnerin e saj Matthew Linton,  i cili ishte sipër në gjumë të thellë.

Më pak se dhjetë minuta më pas, foshnja erdhi në jetë.

Image

“Ishte 11 gusht dhe unë terminin e kisha më 16. Isha ngritur normalisht dhe shkova në tualet dhe pata pak dhimbje të lehta. Mendova se nuk ishte në rregull prandaj thirra maminë time dhe më tha të bëja një dush me ujë të ngrohtë”.

“Por, edhe kur po bisedonim unë thirra Matthew që të zbriste poshtë pasi ishte në gjumë. Atëherë befas nuk mund të lëvizja. Ai thirri edhe 999 dhe kërkoi ndihmë urgjente”.

Beth më pas tha: “Derisa isha akoma në telefon, fëmija filloi të dalë. Vetëm pak minuta më vonë, fëmija erdhi”. Beth nuk kishte nevojë të dërgohej në spital pasi ishte mirë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...