Zbritje deri në 75% për vizitat në safari për ata që janë në vijën e parë të frontit gjatë COVID-19

Ndryshe

Zbritje deri në 75% për vizitat në safari për ata që janë në vijën e parë të frontit gjatë COVID-19

Më: 4 maj 2020 Në ora: 13:07
Foto Ilustrim

Afrika Asilia, operatori kryesor i safarit të Afrikës Lindore, po ofron zbritje deri në 75% në një safari mahnitës.

Kjo ofertë speciale është për punonjësit e kujdesit shëndetësor dhe shërbimet e urgjencës nga kudo në botë. ࣿËshtë i vlefshëm deri më 31 maj 2021. Asilia ka 19 kampe nëpër Kenia, Tanzania dhe Zanzibar, në disa nga vendet më të spektakolare të egra të kontinentit.

Në mirënjohje për shërbimin e tyre, punonjësit e kujdesit shëndetësor globalisht mund të udhëtojnë në një pronë të Asilia me tarifa speciale me zbritje. Çdokush në sektorin e kujdesit shëndetësor është i mirëpritur. Këto përfshijnë mjekë, infermierë dhe staf mjekësor. Për më tepër, të gjithë anëtarët e shërbimeve të urgjencës dhe kushdo tjetër i përfshirë në luftën kundër COVID-19 janë të mirëseardhur.

Drejtori Tregtar i Asilia Gordie Owles tha: “Ne e dimë se ky gjest nuk është shumë në krahasim me sakrificën që kanë bërë gjatë kësaj pandemie. Por shpresojmë që duke i hapur dyert tona dhe duke i nxjerrë njerëzit në shkretëtirë për tu rimbushur dhe ristartuar, është një mënyrë e mirë për të thënë faleminderit për punën e tyre heroike”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat