Bizoni e “hedh” një person rreth 5 metra në ajër pasi që i afrohet më shumë se që duhet - Bota Sot
Bizoni e “hedh” një person rreth 5 metra në ajër pasi që i afrohet më shumë se që duhet

Ndryshe

Bizoni e “hedh” një person rreth 5 metra në ajër pasi që i afrohet më shumë se që duhet

Më: 4 korrik 2020 Në ora: 16:13
Pamje nga video

72-vjeçarja zvarritet nga një bizon pasi afrohet për të bërë foto.

Ky moment u zu nga disa persona që qëlluan në momentin kur një grua i afrohet një bizoni shumë afër dhe tenton të bëjë fotografi.

Ngjarja ndodhi në Parkun Kombëtar Yellowstone dhe u morën nga një familje tjetër në kamp, ​​të cilët shikonin me tmerr ndërsa krijesa sulmoi gruan që po përpiqej të bënte një foto.

Gruaja në Kaliforni mbeti e pavetëdijshme në bar dhe u transmetua më pas në spital, por bizoni nuk dëmtoi asnjë organ kryesor.

Ajo ishte dërguar me helikopter në Qendrën Mjekësore Rajonale Lindore Idaho, por ajo u lirua më vonë pasi vuajti vetëm disa shenja të vogla. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat