Alarm i rremë! Kujtuan se është këmbë njeriu, por policia çuditet kur zbulon të vërtetën

Ndryshe

Alarm i rremë! Kujtuan se është këmbë njeriu, por policia çuditet kur zbulon të vërtetën

Më: 9 janar 2021 Në ora: 22:45
Një grua në Gateshead u dërgoi oficerëve një fotografi në të cilën shihej sikur po dilte një gisht nga toka

Dyshohej se në një fushë me baltë ishte varrosur një këmbë njeriu. Pas kërkimeve të thella policore “këmba e njeriut” rezultoi të ishte një patate.

Një grua në Gateshead u dërgoi oficerëve një fotografi në të cilën shihej sikur po dilte një gisht nga toka.

Por pasi kryen kërkimin në errësirë ​​me qen të specializuar, oficerët zbuluan se ishte një patate me një kërpudhë që rritej ngjitur me të.

Policia e vlerësoi gruan për “vigjilencën” e saj dhe tha se thirrja ishte bërë me “mirëbesim”.

Policia e Northumbria tha se fotografia, e dërguar ditën e martë në momentin kur gruaja ishte kthyer në shtëpi nga shëtitja e saj në zonën Winlaton, “tregonte atë që dukej se ishte një këmbë njeriu“.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat