Kufijtë më të çuditshëm në botë

Ndryshe

Kufijtë më të çuditshëm në botë

Më: 14 janar 2021 Në ora: 16:40
Foto Ilustrim

Dallohen kollaj ose duhet vëmendje për ti dalluar. Janë kufij mes shtetesh. Janë ata natyralët, që ndajnë shtetet nëpërmjet lumenjve apo ujëvarave.

Janë edhe ata që u mjafton vetëm një shirit adeziv apo një shenjë në mes të rrugës për të kuptuar se aty kalohet nga një shtet në tjetrin.

Fotot më poshtë janë edhe një ëvshtrim nga hapësira nëpërmjet NASA ku duket qartë diferenca mes dy vendeve. Foto lart kufiri mes SHBA dhe Meksikes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat