Babai i hedh dy vajzat e tij në oqean, befason me arsyen

Ndryshe

Babai i hedh dy vajzat e tij në oqean, befason me arsyen

Më: 14 qershor 2021 Në ora: 09:43
Dy fëmijët

Një baba i cili besohet të ketë vrarë dy fëmijët e tij, e bëri këtë krim për t’i shkaktuar nënës së tyre ‘dhimbje çnjerëzore’.

Trupi i vajzës së tij Olivia, gjashtë vjeçe, u gjet në një çantë sportive më shumë se 3,000 metra nën ujë të enjten (10 qershor), pranë një vendi që ishte bosh.

Tomas Gimeno, 37 vjeç, akuzohet për vrasjen e fëmijës, si dhe vajzën e tij të vogël Anna, njëra, e cila është ende e zhdukur, por supozohet e vdekur.

Ai u zhduk me fëmijët e tij më 27 prill në Tenerife, Spanjë.

Policia beson se ai i drogoi dhe i vrau në shtëpinë e tij para se t’i vendoste në çanta të veçanta dhe të nxirrte trupat e tyre në det.

Gjykatësja që hetoi çështjen, Priscila Espinosa Guterriez, tha se Gimeno u zhduk pasi i tha ish-it të tij, Beatriz Zimmerman, ajo nuk do t’i shihte më kurrë fëmijët e saj.

Ai i bëri vërejtjet pasi ajo filloi një marrëdhënie të re me një burrë të pasur belg i quajtur si Eric Domb, 60 vjeç.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat