Pas fortunës në Prizren, ndodh ky fenomen i pazakontë

Ndryshe

Pas fortunës në Prizren, ndodh ky fenomen i pazakontë

Më: 18 shtator 2021 Në ora: 12:19
Rrethina e Prizrenit, retë ''Mammatus''

Retë e llojit “Mammatus” janë shfaqur në Prizren.

Fotografia është postuar në faqen e motit në Facebook, Meteo Ballkan.

Retë “Mammatus”, kanë pamje karakteristike të rrumbullakët që nuk hasen shpesh në vendin tonë.

Retë Mammatus janë disa nga formacionet e reve më të pazakonta dhe dalluese me një seri fryrjesh ose qeskash që dalin nga baza e një reje

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat