“Fshati pa rrugë” është vendi që ju duhet të vizitoni të paktën një herë në jetën tuaj. - Bota Sot
“Fshati pa rrugë” është vendi që ju duhet të vizitoni të paktën një herë në jetën tuaj.

Ndryshe

“Fshati pa rrugë” është vendi që ju duhet të vizitoni të paktën një herë në jetën tuaj.

Më: 11 gusht 2018 Në ora: 01:02
Giethoorn, Holandë

Ai gjendet në Giethoorn të Holandës dhe njihet për pamjen unike.

Në këtë vend ju nuk do të gjeni makina apo autobusë ose ndonjë mjet tjetër transporti modern, siç mund të hasni në vende të tjera në botë.

Ky qytet, dikur i njohur si “Venecia e Holandës”, nuk ka rrugë, por vetëm kanale lundrimi.

Kanalet e anijeve janë “rrugët” kryesore për të udhëtuar nëpër fshat dhe rrethinë, ku mbretëron paqja dhe relaksimi.

Shtëpitë janë të lidhur me njëra-tjetrën përmes 50 urave prej druri, veçanërisht sepse çdo shtëpi ndodhet në një “ishull”.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...