Plakat vjedhin gjysmë milion dollarë në shkollat ku punonin - Bota Sot
Plakat vjedhin gjysmë milion dollarë në shkollat ku punonin

Ndryshe

Plakat vjedhin gjysmë milion dollarë në shkollat ku punonin

Më: 15 gusht 2018 Në ora: 14:20
Joanne Pascarelli dhe Marie Wilson

Dy motra, ish-punëtore në kantinat shkollore në Konektikat të SHBA-së, akuzohen se kanë vjedhur rreth gjysmë milion dollarë nga shkollat në të cilat kanë punuar gjatë pesë viteve të fundit.

Policia thotë se Joanne Pascarelli (61) dhe Marie Wilson (67) u dorëzuan pasi një urdhër arresti të lëshuar.

Ato kishin kryer vjedhjen nga dy shkolla të mesme në të cilat kanë punuar në periudhën 2012-2017.

Motrat u liruan nga burgu me kaucion prej 50,000 dollarësh, dhe do të dalin para gjyqit në fund të gushtit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...