Në të njëjtën kohë, 16 infermiere mbeten shtatzënë në spitalin amerikan - Bota Sot
Në të njëjtën kohë, 16 infermiere mbeten shtatzënë në spitalin amerikan

Ndryshe

Në të njëjtën kohë, 16 infermiere mbeten shtatzënë në spitalin amerikan

Më: 21 gusht 2018 Në ora: 16:25
16 infermiere

Në shtetin amerikan të Arizonës, 16 infermiere të një spitali mbetën në gjendje tjetër gjatë të njëjtës periudhë.

Kjo është 10 për qind e stafit mjekësor në njësinë e kujdesit intensiv në spitalin e Mesa City, transmeton BBC.

Edhe pacientët filluan të vërejnë gjithnjë e më shumë gra shtatzëna në departament. Infermieret në një konferencë shtypi thanë me shaka se besojnë se "ka diçka në ujë" dhe se është "një plan i përbashkët për pushime të Krishtlindjeve",

Infermierja e parë do të lindë në shtator dhe e fundit në janar.

Një nga gratë shtatzëna Rochelle Sherman, e cila do të lindë muajin e ardhshëm, tha se nuk e dinin as që kishin aq shumë gra shtatzëna derisa themeluan grupin në rrjetin social Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...