Pa projekt konkret për ndryshime dhe transparencë mes veti e kemi kotë, por… - Bota Sot
Pa projekt konkret për ndryshime dhe transparencë mes veti e kemi kotë, por…

Opinione

Pa projekt konkret për ndryshime dhe transparencë mes veti e kemi kotë, por…

Nga: Xun Çetta Më: 16 prill 2019 Në ora: 14:31

Tani të gjithë, pa dallim, do flasin për ndryshime reale si ata të cilët jan të perkushtuar, ashtu ata të cilët kurr nuk i dojn ndryshimet e daljës nga kjo situatë.
Një gjë duhët ta dijm të gjithë se, pa projekt konkret për ndryshime dhe transparencë mes veti e kemi kotë, por, është e keqja tjetër e cila nuk po na lëshon këmbësh…

Të jesh i hapur e transparent më projektin, krejt pa pritmas ta marrin ata të cilët i kanë shërbimet dhe mediat e tyre, paranë gjithëashtu pa dhimtë, pa mund e pa djersën e tyre dhe kështu fillojn ta implementojn të pjesshëm siq kanë vepruar në vazhdimësi si dhe ta marrin të tjerët të cilët nuk i duan njerëzit të cilët sjellin ndryshime reale.

Jemi në krizë morale për mos sinqeritet politik dhe si pasojë kam frikë se do sorollatemi edhe pak kohë.

Marrë nga rrjeti i tij facebook.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...