Mjaft mos ha m...o Gani Koci - Bota Sot
Mjaft mos ha m...o Gani Koci

Opinione

Mjaft mos ha m...o Gani Koci

Bardh Nengurra Nga Bardh Nengurra Më 17 nëntor 2019 Në ora: 17:45
Gani Koci

Kur kishku i Buallicës bahet buall kënaqësi e ka me u shkarravitë nepër moqale.

Edhe ky far ftyrëprishti Gani Koci që po e pan fëmijet e lagjes diku në terr do mendojnë se ka zbritë në tokë nji jasht tokësorë , Apo paska ardh Drakulla i Moldavisë. Ti o Gani Koci pak si teper po shet patriotizem dhe moral atdhetari e edhe trimni dhe po sulmonë njerzit, shkenctaret e studjuesit pa e pas ata fare me ty o Gani Bulli ftyrëprishti. Gani Koc zeza, mjaftë ta ka falë Zoti atë ftyrë të prishte dhe mos e nxijë o burr , nese ke fare burrni. Po pse po merr mundin e po bahesh avokat herë i Hashimit e herë i dreqit e të birit dhe po shfryen budallaqe e poshtersi, po flliqë me gojë si qen plak qe bythet i ka gjithmonë të ç`kulavta. Ashtu asht ba edhe goja e jote bash si bytha e qenve rrugaq endacak. Diçka si teper ju ke mveshë me sulme e ofendime Historianit Prof. Jusuf Buxhovit. Ti direkt po e kërrcnon ate per të dyten here. A e ke personale këtë me Profesorin apo ku hamamin e hyrës ( ndaq Hashimin e Hyrës ) po të dhemb o hajvan. Ti nese je aq trim pse nuk tregove trimninë kur e pate hanger shpullen gojes në Kuvend të Kosovës. Por jo nuk ta majti aty e me at burr ( ati i lumtë dora po mirë ta pat ba ). Ti keron njerëz që nuk kan as mashkuj , as truproje e as mercenar me mbrojtë veten me ta. Kerkon dikend që e han në sy sikur thotë fjala e popullt. Dhe a din kush ka aso vetishë o buall letrak, o krye tarak, kan vetem njerzit e poshter, njerzit e ligj e frigacak.

Po kur ta permendesh Prof. Jusuf Buxhovi ti duhet me e pastrue gojen dhe me u ngritë në kambë o hajvan idiot që po kerrcnon kot.Nuk ka shtet he medet , se me pas shtet per këto kërrcnime publike që ti po ja ban nji shkenctari do duhej të futeshe në birucat e Dubravës që moti. Dhe atje meqe e kam afër kisha me ardh me të vizitue dhe do ta bleja nji kilo banane si majmunit ne¨Kopsht Zoologjik.

Mirë paska shkrue per ty z. Sali Rexhaj sot. Andaj të pyes tash unë pasi ti e paske ditë se Prof. Buxhovi asht çfar e shpif ti, pse pra 8 vjet  ke sherbye në atë parti që e ka krijue Prof. Jusuf Buxhovi? Ti je nji pis mashkull, je nji mjeran që i rras hundet pa ta ba zoti borq herë në bythë të tjerve e herë i merr erë asaj tandes. Me kan se je vetem pak atdhetar cfar ti pretendon se je kurr nuk do kishe kerrcnue njeriun që i vetem vetem këto 20 vjetet e fundit ka shkrue vepra kapitale me vlera shkencore per historinë tonë shqiptare , pra i vetem ka shkrue ma shumë se dyja Akademitë shqiptare ajo në Tiranë e edhe kjo në Prishtinë bashk.

Andaj mbylle e mos ha ma se mos po pelcet tu hangër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat