Banorët e Dardanisë katër ditë nuk do të kenë ujë - Bota Sot
Banorët e Dardanisë katër ditë nuk do të kenë ujë

Prishtina

Banorët e Dardanisë katër ditë nuk do të kenë ujë

Më: 22 maj 2019 Në ora: 12:41
Foto

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” njofton konsumatorët e lagjes ,, Dardania,, në Prishtinë se, duke filluar nga sot e deri të shtunën do të kenë ndërprerje të furnizimit me ujë të pijshëm çdo ditë nga ora 09.00 deri në orën 17.00 ( gjithsej 4 ditë).

“Arsyeja e ndërprerjes së sistemit të furnizimit me ujë të pijshëm është ndërrimi i gypit të ujit me diametër DN= 80 mm me një gjatësi prej 130 metra në rrugën ‘Robert Dol’ në Prishtinë.

Gypi aktual i ujësjellësit është i vjetër mbi 50 vjet dhe po zëvendësohet me gyp të ri.
 

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...