Vjen lajm i madh për parkingjet në Prishtinë - Bota Sot
Vjen lajm i madh për parkingjet në Prishtinë

Prishtina

Vjen lajm i madh për parkingjet në Prishtinë

Më: 17 qershor 2019 Në ora: 09:59
Ilustrim

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka paralajmëruar fillimin e ndërtimit të parkingut nëntokësor në Prishtinë me mbi 500 vendparkime.

Ahmeti përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në Tëitter, ka shkruar se Organi Shqyrtues i Prokurimit i ka dhënë të drejtë Komunës së Prishtinës për parkingun nëntoksor.

“OSHP i ka dhënë të drejtë Komunës për parkingun nëntokësor dhe për procedurat e ndjekura, prandaj tani mund të vazhdojmë. Parkingu nëntokësor me mbi 500 vendparkime do të fillojë sivjet. Parku sipër do të zgjerohet” ka shkruar Ahmeti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...