Ndodh edhe kjo: Mërgimtari dërgon drogë më postë në Prishtinë - Bota Sot
Ndodh edhe kjo: Mërgimtari dërgon drogë më postë në Prishtinë

Prishtina

Ndodh edhe kjo: Mërgimtari dërgon drogë më postë në Prishtinë

Më: 25 qershor 2019 Në ora: 13:50
Ilustrim

Rreth 120 gramë drogë ishin nisur përmes postës nga Gjermania për në Kosovë. Policia raporton se zyrtarët për zhdoganim postar në janar kanë pranuar një dërgesë nga Gjermania dhe gjatë kontrollimit është vërejtur një substancë e dyshuar narkotike me peshë rreth 120 gramë.

Lidhur me rastin më 21 qershor rreth orës 11:30 me urdhër të gjykatës është bastisur prona e të dyshuarit, por nuk është gjetur asgjë e dyshuar. Me vendim të prokurorit i dyshuari është intervistuar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt

“Zyra për zhdoganim postar, Prishtinë 08.01.019 – 10:00. Raportohet se zyrtaret për zhdoganim postar kanë pranuar një dërgesë nga Gjermania  dhe gjatë kontrollimit është vërejtur një substancë e dyshuar narkotike me peshë rreth 120 gramë. Lidhur me rastin me datën 21.06.2019 rreth orës 11:30 me urdhër të gjykatës është bastisur prona e të dyshuarit mashkull K-Shqiptar por nuk është gjetur asgjë e dyshuar. Me vendim të prokurorit i dyshuari është intervistuar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftimin e policisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat