Ministria e Diasporës organizon koncert për mërgimtarët - Bota Sot
Ministria e Diasporës organizon koncert për mërgimtarët

Prishtina

Ministria e Diasporës organizon koncert për mërgimtarët

Më: 31 korrik 2019 Në ora: 11:40
Pamje nga video

Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike ka organizaur një koncert madhështor për mërgimtarët.

Koncerti do të mbahet në sheshin “Zahir Pajaziti”, me datën 1 gusht dhe fillon nga ora 22:00.

Në këtë koncert do të performojnë fytyra të njohura të skenës muzikore si Shkumbin Ismaili, Naim Abazi, Shyhrete Behluli, Albina Kelmendi, Engjëshulla Salihu etj…

MDIS i ka ftuar qytetarët e posaqërisht diasporën që të i bashkohen këtij koncerti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat