Nga e hëna mbyllen dy rrugët kryesore të Prishtinës, s’ka qasje për vetura! - Bota Sot
Nga e hëna mbyllen dy rrugët kryesore të Prishtinës, s’ka qasje për vetura!

Prishtina

Nga e hëna mbyllen dy rrugët kryesore të Prishtinës, s’ka qasje për vetura!

Më: 19 tetor 2019 Në ora: 10:52
Prishtina

Duke filluar nga dita e hënë, 21 tetor, rruga “Nazmi Mustafa” do të jetë e mbyllur për qarkullim me automjete.

Në lagjen “Pejton” po fillojnë punimet për  implementimin e projektit për ndërtimin e rrjetit të kanalizimit dhe rrugëve në ketë lagje.

Prandaj lusim banorët për bashkëpunim, fillimisht duke i larguar veturat e parkuara në këtë rrugë, në mënyrë që të mundësohet qasja në pjesët ku do të punohet.

Image

Falënderojmë qytetarët paraprakisht për mirëkuptimin dhe i lusim që gjatë kësaj kohe të shfrytëzojnë rrugët alternative për qarkullim në këtë pjesë të qytetit, thuhet në njoftimin e Komunës së Prishtinës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat