Kështu do të duket rruga në qendrën historike të Prishtinës - Bota Sot
Kështu do të duket rruga në qendrën historike të Prishtinës

Prishtina

Kështu do të duket rruga në qendrën historike të Prishtinës

Më: 3 janar 2020 Në ora: 19:39
Pamje nga vendi i ngjarjes

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka publikuar pamjen se si do të duket rruga në qendrën historike të Prishtinës.

Ai këto komente dhe pamjet i ka shpalosur në profilin e tij në Facebook.

Ahmeti ka theksuar sa projekti që u hartua sipas tij, nga Trashëgimia Kulturore pa Kufij (CHwB Kosova), do të mundësojë rikthimin e autenticitetit të kësaj rruge.

“Viti 2020 filloi me lajme të mira. Dritë e gjelbër për procedurat e prokurimit mbi rigjenerimin e rrugës Mehmet Kaçurri (Rruga Model) në qendrën historike të Kryeqytetit. Projekti i cili u hartua nga Trashëgimia Kulturore pa Kufij (CHwB Kosova) do të mundësojë rikthimin e autenticitetit të kësaj rruge”, ka shkruar Ahmeti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat