Prishtina sërish prin me numër të rasteve të reja me Koronavirus, ja komunat tjera - Bota Sot
Prishtina sërish prin me numër të rasteve të reja me Koronavirus, ja komunat tjera

Prishtina

Prishtina sërish prin me numër të rasteve të reja me Koronavirus, ja komunat tjera

Më: 1 gusht 2020 Në ora: 15:23
Pamje nga Prishtina

Ka shkuar në 8 mijë e 554 numri i përgjithshëm i të infektuarve me koronavirus në Kosovë.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka bërë të ditur se që nga marsi e deri më tani janë regjistruar 8 mijë e 554 raste me të infektuar me koronavirus.

Sipas IKSHPK-së, vetëm në 24 orët e fundit nga 434 mostrat e marra kanë rezultuar pozitivë 224 persona dhe numri më i madh i të infektuarve është regjistruar në Prishtinë, 70 raste.

“Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 70 raste, komuna Ferizaj 20 raste, komuna Prizren 20 raste, komuna Fushë Kosovë 16 raste, komuna Kaçanik 13 raste, komuna Vushtrri 10 raste, komuna Mitrovicë 9 raste, komuna Gjilan 8 raste, komuna Lipjan 7 raste, komuna Podujevë 7 raste, komuna Drenas 6 raste, komuna Skenderaj 6 raste, komuna Dragash 5 raste, komuna Malishevë 5 raste, komuna Suharekë 5 raste, komuna Pejë 4 raste, komuna Klinë 3 raste, komuna Viti 3 raste, komuna Gjakovë 2 raste, komuna Kamenicë 2 raste, komuna Obiliq 2 raste dhe komuna Shtime 1 rast”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat