Prishtina me numrin më të madh të të infektuar edhe sot - Bota Sot
Prishtina me numrin më të madh të të infektuar edhe sot

Prishtina

Prishtina me numrin më të madh të të infektuar edhe sot

Më: 6 gusht 2020 Në ora: 15:10
Ilustrim

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 134 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 5.480 raste, kurse numri i rasteve aktive është 3.908.

Ndërsa, edhe sot kryeqyteti mban primatin nga numri i të infektuarve me koronavirus.

Ndonëse, ka rënë numri i të infektuarve në 45 sosh, prapë mbetet komuna e parë në listë me numrin më të madh të të prekurve.

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 45 raste, komuna Pejë 20 raste, komuna Ferizaj 15 raste, komuna Gjakovë 12 raste, komuna Podujevë 12 raste, komuna Gjilan 10 raste, komuna Fushë Kosovë 9 raste, komuna Prizren 9 raste, komuna Mitrovicë 8 raste, komuna Vushtrri 8 raste, komuna Malishevë 6 raste, komuna Suharekë 6 raste, komuna Viti 6 raste, komuna Deçan 5 raste, komuna Istog 4 raste, komuna Kaçanik 4 raste, komuna Dragash 3 raste, komuna Lipjan 3 raste, komuna Rahovec 3 raste, komuna Drenas 2 raste, komuna Shtime 2 raste dhe me nga një rast komunat Kamenicë, Klinë, Obiliq dhe Skenderaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat