Rrënohet objekti pa leje në Zonën Industriale - Bota Sot
Rrënohet objekti pa leje në Zonën Industriale

Prishtina

Rrënohet objekti pa leje në Zonën Industriale

Më: 13 gusht 2020 Në ora: 15:18
Rrënohet objekti pa leje në Zonën Industriale

Një objekt pa leje është ndërtuar në Zonën Industriale gjatë kohës së pandemisë.

Por, sot ky objekt është rrenuar nga inspekioni i Komunës së Prishtinës, këtë e ka bërë të ditur kryetari Shpend Ahmeti.

Ky ndërtim pa leje ishte bërë gjatë kohës së pandemisë. Pronarët aty kishin vendosur konstruksione metalje pa leje në disa spifërfaqe, pavërisht ndalesave që iu ishin bërë nga komuna.

Image
Rrënohet objekti pa leje në Zonën Industriale

“Rrënohet objekti pa leje! Në Zonën Industriale, në kohë pandemie, janë vendosur konstruksione metalike pa leje në disa sipërfaqe - pavarësisht ndalesave nga ana jonë. Vendimet për rrënim janë nxjerrë me kohë, dhe disa nga konstruksionet janë larguar nga vet palët. Për rastet ku nuk janë përfillur vendimet tona, Sektori i Ndërtimit ka organizuar aksionet e rrënimit, sikur sot. Vazhdojmë...#prishtina”, thuhet në shkrimin e Ahmeti që ka bërë në ‘facebook’.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat