Skandaloze: Për një maskë policia rrahë qytetarin në qendër të Prishtinës në sy të fëmijëve

Prishtina

Skandaloze: Për një maskë policia rrahë qytetarin në qendër të Prishtinës në sy të fëmijëve

Më: 12 shtator 2020 Në ora: 23:22
Foto nga vendi i ngjarjes

Në Ligjin për luftimin e sëmundjeve ngjitëse dhe pandemive janë të qarta kompetencat dhe mandatet ligjore, duke përfshirë edhe ndëshkimet për personat që nuk i përfillin masat e nxjerra. Një ndër to është gjoba në rast se nuk e mbani maskën.

Një video që e posedon media, shihet teksa disa policë të Kosovës ushtrojnë dhunë fizike ndaj një burri ku sipas informatave jo zyrtare, bëhet fjalë për mos mbajtjen e maskës.

Në video shihet se burri rrahet në prani të fëmijëve dhe të një gruaje.
 

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat