Nga nesër, qarkullimi me autobusët e Trafikut Urban do të jetë falas

Prishtina

Nga nesër, qarkullimi me autobusët e Trafikut Urban do të jetë falas

Nga: G.B Më: 30 nëntor 2020 Në ora: 16:12
Ilustrim

Duke filluar nga nesër, qarkullimi me autobusët e Trafikut Urban do të jetë falas për të gjithë qytetarët për një muaj rresht, përcjell Bota sot.

Këtë e ka bërë të ditur kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti përmes një postimi në Facebook, derisa ka thënë se është obligative zbatimi i masave mbrojtëse kundër Covid për të gjithë udhëtarë.

Ahmeti ka thënë se duhet të vazhdojmë të jemi të kujdesshëm për mbrojtjen e shëndetit tonë dhe të tjerëve.

Postimi i tij i plotë:

Qarkullimi me autobusët e Trafikut Urban do të jetë falas për të gjithë qytetarët për një muaj rresht, duke filluar nga nesër 1 dhjetor. Zbatimi i të gjitha rregullave dhe masave mbrojtëse kundër #covid19 mbeten në fuqi dhe janë të obligueshme për secilin që udhëton me këta autobusë.

Të vazhdojmë të jemi të kujdesshëm dhe të ndërgjegjshëm për mbrojtjen e shëndetit tonë dhe të tjerëve rreth nesh!

#prishtina.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat