Shpend Ahmeti njofton për rregullimin e 3 rrethrrotullimeve në Prishtinë

Prishtina

Shpend Ahmeti njofton për rregullimin e 3 rrethrrotullimeve në Prishtinë

Më: 6 dhjetor 2020 Në ora: 19:43
Prishtina

SHPËRNDAJE

0

0

PËLQEJE

 

 

19:39 / E Diele, 06 Dhjetor 2020

Shpend Ahmeti njofton për rregullimin e 3 rrethrrotullimeve në Prishtinë

 

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka njoftuar është duke u rregulluar rrethrrotullimi në lagjen “Arbëria” me ndarje fizike.

Ai ka njoftuar edhe për rregullimin e rrethrrotullimit që lidhë rrugën “B” dhe “C” si dhe lagjen “Kalabria”.

Ky është postimi i tij:

Drejtoria e Shërbimeve Publike është duke rregulluar rrethrrotullimin në lagjen”Arbëria” me ndarje fizike.

Brenda këtij muaji do fillojë edhe rregullimi i rrethrrotullimit që lidhë rrugën “B” dhe rrugën “C” si dhe ai në lagjen “Kalabria”.

Ndarjet e tilla fizike në 3 rrethrrotullime tjera më herët kanë ndihmuar me rregullim të qarkullimit të trafikut dhe rritjen e sigurisë për të gjithë pjesëtarët e trafikut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat