Rrënohet një objekt pa leje në komunën e Prishtinës

Prishtina

Rrënohet një objekt pa leje në komunën e Prishtinës

Më: 12 janar 2021 Në ora: 12:25
Foto ilustrim

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një postimi të bërë në FB ka bërë të ditur se sot është ekzekutuar rrënimi i tretë në magjistralen Prishtinë-Ferizaj.

Ai ka thënë se “moszbatimi i urdhëresave, vazhdimi i ndërtimit pa leje, sjell pasoja”, teksa rrënimi është i domosdoshëm.

Postimi i plotë

Sektori i ndërtimit, aktiv në terren

Inspektorët e ndërtimit po vëzhgojnë në vazhdimësi terrenin dhe po marrin masa sipas ligjit në fuqi. Sot u ekzekutua rrënimi i tretë për këtë javë, pranë magjistrales Prishtinë – Ferizaj.

Edhe në këtë rast, inspektori i zonës ka ndjekur të gjitha procedurat nga fillimi i këtij ndërtimi pa leje, duke ndërprerë punimet e duke dhënë urdhëresat e nevojshme.

Moszbatimi i urdhëresave, vazhdimi i ndërtimit pa leje, sjell pasoja!

Rrënimi, i domosdoshëm!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat