Kalabria pa ujë nga mesdita, si shkak i shpërthimit të një gypi

Prishtina

Kalabria pa ujë nga mesdita, si shkak i shpërthimit të një gypi

Më: 24 shkurt 2021 Në ora: 16:46
Kalabria pa ujë nga mesdita, si shkak i shpërthimit të një gypi

Ekipet e mirëmbajtjes dhe operimit të Kompanisë së ujit "Prishtina" po vazhdojnë me punimet teknike, konkretisht intervenimin në sanimin e gypit të ujit në lagjen "Kalabria" në Prishtinë.

Kjo lagje, duke filluar nga ora 13:00 sot, do të ketë ndërprerje të furnizimit me ujë të pijshëm deri në sanimin e gypit që është duke shkaktuar rrjedhje të madhe të ujit, qe disa ditë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat