Ende të pa pastruara sheshet nga vërshimet e mbrëmshme

Prishtina

Ende të pa pastruara sheshet nga vërshimet e mbrëmshme

Më: 19 korrik 2021 Në ora: 10:06
Foto nga vendi i ngjarjes

Si pasojë e reshjeve të shumta që kanë ndodhur nëpër shumë qytete të Kosovës, dëmet e shumta e kanë përfshirë edhe Prishtinën.

Dëmet më të mëdha janë vërejtur gjatë ditës së djeshme, ku edhe reshjet kanë qenë më të dendura.

Nëpër sheshet e Prishtinës vërehen dëme të shumta e sidomos pas vendosjes së tavolinave dhe ambienti i krijuar “Verë n’Akull”, në sheshin “Zahir Pajazi”, ku janë dëmtuar tavolina dhe shumëçka tjetër.

Madje sheshet ende nuk janë pastruar nga dëmet që kanë lënë vërshimet.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat