Ja kur nis faza e gjashtë e dezinsektimit në Prishtinë

Prishtina

Ja kur nis faza e gjashtë e dezinsektimit në Prishtinë

Më: 2 shtator 2021 Në ora: 16:44
Foto ilustrim

Më 6 shtator në Prishtinë do të fillojë faza e gjashtë e dezinsektimit hapësinor, që do të vazhdojë deri më 11 shtator.

Kështu ka njoftuar Komuna e Prishtinës.

Më 6 shtator nga ora 19:30 do të fillojë dezinsektimi në Aktash, Park të Qytetit, Qytetëza Pejton, Lakrishte, Qendra e Qytetit, Lagja e Muhaxherëve, Vellushë, Tophane e Mramor.

Image

Ndërsa më 7 shtator do të dezinsektohen lagjet Dardania, Arbëria, Shkabaj, Ulpiana, më pas Zona Industriale dhe Kazerma “Adem Jashari”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat