Rama: Prishtina do t’u konkurrojë kryeqyteteve të rajonit për nga pastërtia

Prishtina

Rama: Prishtina do t’u konkurrojë kryeqyteteve të rajonit për nga pastërtia

Më: 9 tetor 2021 Në ora: 15:24
Përparim Rama

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës, Përparim Rama, me anë të një postimi në Facebook deklaroi se Prishtinën do ta shndërrojnë shumë shpejt në një qytet i cili do t’u konkurrojë kryeqyteteve të rajonit dhe më gjerë për nga pastërtia.

“Në veçanti, përmes menaxhimit efikas të mbeturinave, ne do të ndryshojmë tërësisht pamjen e qytetit, duke e bërë vend të dëshirueshëm për të jetuar por edhe për të kaluar pushime dhe për të bërë vizita, shkroi mes tjerash ai, duke i publikuar edhe disa prej pikave të planit të tij qeverisës.

Ai ka thënë se do ti kushtojë rëndësi të veçantë mjedisit.

Image
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat