Ilaçi popullor nga Rusia për rënien e flokëve; Mësoni si mund ta përgatisni - Bota Sot
Ilaçi popullor nga Rusia për rënien e flokëve; Mësoni si mund ta përgatisni

Shëndetësia

Ilaçi popullor nga Rusia për rënien e flokëve; Mësoni si mund ta përgatisni

Më: 20 korrik 2019 Në ora: 12:42
Foto

Shumë njerëz luftojnë me humbjen e flokëve. Është një problem i madh estetik, që ndikon në vetëbesim. Farmacitë kanë kremra të ndryshëm për humbjen e flokëve, dhe çka është më keqja, njerëzit ende besojnë se këto bëjnë magji.

Natyrisht, magjia zhduket sapo kuptoni që  asnjë nga produktet që përdorni aktualisht nuk funksionon.

Në Rusi njerëzit përdorin një ilaç të thjeshtë në shtëpi për të trajtuar këtë gjendje. Është një trajtim popullor tradicional dhe është jashtëzakonisht efikas kur bëhet fjalë për përmirësimin e cilësisë së flokëve dhe luftimin e humbjes së flokëve.

Procedura është mjaft e thjeshtë. Lani flokët tuaj si zakonisht, dhe me kujdes  thajeni duke përdorur një peshqir. Aplikoni  kripë gatimi në rrënjët tuaja dhe masazhojeni lehtë për rreth 15 minuta. Më pas shpëlajeni mirë.

Aplikoni trajtimin dy herë në javë për dy muaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...