Këto pozita mund t’ju ndihmojnë gjatë shtatëzanisë - Bota Sot
Këto pozita mund t’ju ndihmojnë gjatë shtatëzanisë

Shëndetësia

Këto pozita mund t’ju ndihmojnë gjatë shtatëzanisë

Më: 22 shtator 2019 Në ora: 21:57
Foto ilustrim

Studimet e fundit tregojnë se eksziton një lidhje ne mes pozicionit të gjumit të nënës dhe mirëqenies së një fëmije.

Për shkak të ndryshimeve në trup, pozicionet në të cilat keni fjetur zakonishtë mund të mos jenë të sigurta gjatë shtatëzanisë.

Këto janë disa pozita që mund t’ju ndihmojnë:

Fjetja në stomak

Fjetja në anën e majtë

Qëndrimi në duar dhe në gjunjë

Shmangni pozicionin në shpinë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...