Ja pse Shega është frut i nevojshëm për organizmin - Bota Sot
Ja pse Shega është frut i nevojshëm për organizmin

Shëndetësia

Ja pse Shega është frut i nevojshëm për organizmin

Më: 23 shtator 2019 Në ora: 00:24
Foto ilustrim

Shega rekomandohet të hahet e freskët, në lëngje, ëmbëlsira dhe pasta, në smoothie dhe është një simbol i shëndetit.

Është e mbushur me vitaminë C, si dhe acid folik, vitamina A dhe E në përbërjen e tij, dhe shumë kalium.

Ajo është gjithashtu ka antioksidantë dhe ndihmon në pastrimin e të gjitha toksinave nga trupi.

Ka efekte antibakteriale dhe anti-inflamatore, ndihmon në sëmundjen e mëngjesit, dhimbjen e fytit, problemet e oreksit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...