Shëroni thembrat e çara në shtëpi vetëm me limon dhe vazelinë, për pak ditë - Bota Sot
Shëroni thembrat e çara në shtëpi vetëm me limon dhe vazelinë, për pak ditë

Shëndetësia

Shëroni thembrat e çara në shtëpi vetëm me limon dhe vazelinë, për pak ditë

Më: 9 tetor 2019 Në ora: 11:13
Foto ilustrim

Thembrat e çara janë një problem që i preokupon shumë njerëz.

Fatmirësisht, ekziston një ilaç i thjeshtë natyral të cilin mund ta përgatitni në shtëpinë tuaj për t’i shëruar ato.

Ekspertët e mjekësisë alternative thonë se hapi i parë që duhet ta bëni për ta filluar trajtimin është t’i pastroni mirë këmbët.

Pastaj, e kombinoni pak lëng limoni me një lugë çaji vazelinë.

Masën e fituar e aplikoni në thembrat e çara për 20 minuta, duke i bërë masazh asaj pjese. Përdoreni këtë tretman para se të flini, në mënyrë që përbërja të qëndrojë më gjatë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat